Аз съм Мирослав Генов, ветеринарен лекар. Имам щастливо семейство с любяща жена до мен и три деца. Хобито ми е биология и болести на пчелите – помагам и съм готов да правя всичко те да не изчезнат. Съсобственик на ветеринарна клиника и задочен докторант към Института по биология и имунология на размножаването към БАН.
Моята научна работа e свързана с Репродукцията при кучето и котката. Изключително ми е интересна репродуктивната биология и медицина. През последните години има много голямо развитие.
Моята бизнес идея е създаването на репродуктивна лаборатория и банка за сперма с подкрепата на фондация Карол Знание и конкурса Предприемач в науката. Тази лаборатория същевременно ще извършва високоспециализирани услуги по репродукция, ще обучава млади лекари и студенти в тази област и ще патентова откритията си.
Моят продукт е изследването на сперма от котки и предлагане на нова технология за замразяване и съхранение на сперма, която да се патентова и предлага. Ендоскопската диагностика е водеща и ключова за решаване на репродуктивен проблем – безплодие при кучето и котката.
Проблемът, който решавам е откритие на технология за замразяване и съхранение на сперма от котки. Да предложим иновативни решения при безплодие с ендоскопска диагностика и хирургия.
Уникалното в моята разработка е създаване на нов метод на замразяване и съхранение на полови клетки. Откриване на причини, водещи до безплодие, с помощта на ендоскоп. Заедно с Института по Биология и Имунология на Размножаването, БАН и пациентите от практиката, с реални проблеми, а не симулативно създадени, имаме големи възможности за оптимизиране на репродуктивния процес и решаване на проблем.
Моите клиенти са любознателни и взискателни, но винаги искащи най – доброто за своите животни.
Моят екшън план предвижда работа, наука и бизнес вплетени заедно и правилно приложени като формула, която може да доведе до успех.
Най-много се гордея с всичко постигнато до тук. Няма нещо, от което да се срамувам или съжалявам.
Моето бъдеще като предприемач в науката... Човек трябва да дава, а даденото за науката се връща рано или късно като бумеранг в бизнеса, в живота, а понякога оставя толкова трайна диря след нас, оставаща и ползвана и от поколения.
Кои са другите участници в Предприемачи в науката 2020 - тук.